Tapeta ścienna – jej funkcja w aranżacji sypialni

 

Sypialnia to jedno z najważniejszym zakamarków w naszym M4. Dlaczego można tak powiedzieć? Dlatego, że spędzamy w niej większą część swojego życia – tak podają naukowcy. Dobry sen to główny motor naszych sił – od jakości snu zależy jak dużo energii będziemy mieli do przeżycia danego dnia. A na jakość snu wpływa wystrój sypialni – barwy, meble, dekoracja i wiele innych. Z całą pewnością zgodzicie się z tym.

Perfekcyjnym uzupełnieniem aranżacyjnym lub pierwszoplanowym motywem przewodnim może się okazać tapeta dekoracyjna. Ciekawy motyw może rozjaśnić wnętrze, optycznie je powiększyć, stanowić element dekoracyjny, motyw przewodni aranżacji lub podkreślić charakter wnętrza. Warto pamiętać, że wzór na tapecie powinien całościowo współgrać z wystrojem wnętrza. Co uwzględnić decydując się na tapetę do salonu?

Styl aranżacji
Najistotniejsze: należy zadumać w jakim stylu chcemy zaprojektować naszą sypialnię. Należy przy tym myśleć nie tyle o tym, co jest trendy, ale w jakim wnętrzu my będziemy się czuli swojsko. Do sypialni z reguły nikt poza nami nie przebywa, dlatego nie skupiajmy się na tym, co o naszej wystroju sypialni pomyślą nasi sąsiedzi – to my chcemy funkcjonować w tej przestrzeni!

W przypadku, gdy jesteś romantykiem to oczywiste jest, że na ścianach będą występować ciepłe motywy florystyczne: róże, lawendy, maki itd. Decydując się na takie tapety dekoracyjne nie bójmy się przy okazji zaszaleć – wolno zdecydować się na zdecydowane akcenty albo kontrowersyjne kolory. Jeśli zdecydujemy się drobne kwiatki na tapecie to możemy nią ozdobić wszystkie ściany. Jeśli postawimy na zdecydowane akcenty to wytapetujemy tylko jedną ścianę. Przykłady takich tapet prezentujemy poniżej:

A może cenisz klasyczne wnętrza – gustowne, a jednocześnie ciepłe? W takim razie wskazanym elementem mogą się okazać tapety w pasy a także tapety w stylu glamour. W takim przypadku mamy wielki wybór: pasy – ułożone na sztorc, horyzontalne,w ciepłych kolorach, w ciemnych barwach; ornamenty – wielkie, srebrne, jednolite itd. Na przykład takie:

Kolorystyka
Jakie kolory lubimy najmocniej? Pamiętajmy, że sypialnia to miejsce do regeneracji i relaksu, dlatego kolory powinny być ciepłe. W takiej kolorystyce wypoczywa się najlepiej: beże, róże, brązy, jasne zielenie, błękity. Aczkolwiek nie każdy gustuje w takich barwach. Wyjątkowi pragną wyrazistych akcentów w sypialni. Wówczas można namyśleć się na zdecydowany kolor – pamiętajmy tylko, że kolor nie może przytłaczać.
Okładzina ścienna w salonie może stanowić idealne „miejsce” do zaprezentowania koloru. Czerwony, zielony lub czarny – to wyśmienite kolory do sypialni. Na zamieszczonych grafikach widać pomysły aranżacji w mocnej kolorystyce.

 


Podsumowując: tapety dekoracyjne to doskonały dodatek aranżacji sypialni. Warto starannie przemyśleć jaki wzór i kolor będzie nadawał się do naszej wizji dekoracji wnętrza i wybrać optymalną tapetę.

Link do podstrony https://innetapety.pl/aranzacje-sypialni